Portatīvie datori ir latviešu valodas termins, kas attiecas uz “portatīvajiem datoriem” angļu valodā. Portatīvais dators ir personālais dators, kas ir izstrādāts tā, lai būtu pārnēsājams un viegli pārvietojams no vienas vietas uz otru. Portatīvie datori ir arī pazīstami kā “laptop” (portatīvais dators) vai “notebook” (piezīmjdators).

Šie datori parasti ir saliekami un viegli ievietojami somā vai mugursomā, tādēļ tos var viegli lietot, braucot, ceļojot vai strādājot no dažādām vietām. Portatīvie datori ietver ekrānu, klaviatūru, skārienjūtīgo paneļu un akumulatoru, kas ļauj tiem strādāt bez nepieciešamības pieslēgt tos pie elektrības avota.

Portatīvo datoru jauda un veiktspēja parasti ir līdzīga stacionāra datori veiktspējai, un tie spēj apstrādāt dažādas uzdevumu kategorijas, piemēram, interneta pārlūkošanu, dokumentu apstrādi, spēļu spēlēšanu, multimediju rediģēšanu utt.

Līdz ar tehnoloģiju progresu portatīvo datoru spēja un funkcionalitāte ir ievērojami palielinājusies, padarot tos par populāru ierīci gan darba, gan izklaides nolūkiem.